Öncelikle Özel Yalova Uzmanlar Hastanesi olarak birinci önceliğimizin hasta/hasta yakınlarımızın ve çalışanlarımızın sağlığı olduğunu belirtmek isteriz. Bu doğrultuda, dünyadan sonra Türkiye’de de Coronavirus (COVID–19) vakası görülmesinin ardından hastalarımızı ve refakatçilerimizi korumak ve güvenliklerini en üst seviyede tutmak amacıyla hastane yönetiminin aldığı önlemler çerçevesinde hasta ziyaretlerine bir süreliğine izin verilmeyeceğini paylaşmak isteriz.

Hastanemizde yatan hastalarımıza yalnızca bir refakatçinin eşlik etmesini önemle rica ederiz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Turkey  United Kindom  WhatsAppÇocuk SağlığıE-SONUÇ
Hastane Randevu  Doktorlarımız Cevaplıyor  Hastane Bilgi

Uzmanlar Özel Yalova Hastanesi Beslenme ve Diyet Bölümü uzman diyetisyen kontrolünde beslenme ve diyet üzerine kapsamlı hastalıklarda kişiye özel diyet programları ve beslenme eğitimleri konularında hizmet vermektedir.

Beslenme ve DiyetetikDiyetisyen kontrolünde çeşitli kan tetkikleri yapıldıktan sonra, vücut analizi değerlendirilerek yaş, boy, cinsiyet, günlük fiziksel aktivite ve yaşam tarzınıza uygun olarak “Beslenmede davranış değişikliği tedavisi” adı verilen yanlış beslenme alışkanlıklarını kalıcı olarak değiştirmeyi hedefleyen kişiye özel bir diyet programı düzenlenmektedir. Bölümün amacı; hastalara yeterli ve dengeli beslenme alışkanlığı kazandırarak, bu durumu yaşam biçimi haline getirmelerini sağlamak. Hastanın durumuna göre diyetisyen tarafından, 5, 12 veya 20 seanslık zayıflama programları hazırlanılarak kontrol ve takipleri yapılmaktadır. Bunun yanı sıra yeme bozuklukları (iştahsızlık, kilo alamama, nevroza vb), beslenme yetersizliğine bağlık hastalıkları(demir yetersizliği anemisi), besinlere karşı duyarlılığın olduğu durumlar, besin alerjileri, çocuklarda sağlıklı beslenme alışkanlıklarının kazandırılması, büyüme eğrisinin yakalanması, gebelik öncesi-gebelik ve gebelik sonrası beslenme gibi konularda uzman diyetisyen tarafından hizmet verilmektedir.

Hastanede yatan veya ayakta tedavi gören hipertansiyon, kalp hastalıkları, diyabet, böbrek hastalarına uzman doktorlar eşliğinde özel diyet programları uygulanmaktadır. Yatan hastaların beslenme durumunun, ihtiyaçlarının ayarlanması, sorunların belirlenerek hekimleriyle beraber değerlendirilmesi, hastaya uygun diyet içeriğinin hazırlanılması,hastaların diyetleri konusunda eğitim verilmesi ve hastalığa uygun diyetlerin geliştirilmesi uzman diyetisyen tarafından yapılmaktadır.

Sağlıklı beslenme, obezite, yüksek tansiyon, diyabet, kilo alma gibi konularda hastalara eğitim verilerek, hastaların takip ve kontrolleri yapılmaktadır.

Günümüzde birçok hastalığın önlenmesinde, tedavisi sırasında ve hastalık sonrasında hastanın beslenme durumunun saptanarak, kişiye özgü, yeterli ve dengeli beslenme programları ile takip edilmesi gerekmektedir.

 

Özel Yalova Hastanesi

Sosyal Medya Hesaplarımız