Turkey  United Kindom              Çocuk SağlığıE-SONUÇ
Hastane Randevu  Doktorlarımız Cevaplıyor  Hastane Bilgi

Sağlık Rehberi


Koltuk altı terlemesinin nedeni, sempatik sinir sisteminin aşırı uyarılmasıdır. Koltuk altı terlemesine, bazen avuç içi ve ayak tabanı aşırı terlemeleri eşlik edebilir. Bu kişinin yapısıyla ilgilidir. Stres ve gerginlik koltukaltı terleme şikayetini çok artırabilir. Şikayet genel olarak ergenlik çağında başlar. Özel yaşantıyı ve sosyal hayatı olumsuz etkiler...

Devamını oku...
Gösterim: 4140


Karşıdan bakıldığı zaman, kulakların normalden daha fazla dışarıda olması durumu kepçe kulak bozukluğu olarak adlandırılır. Doğuştan oluşan bu durumda bazı genetik faktörlerin rolü vardır. Sıklıkla çift taraflı olan bu bozukluk bazen tek kulakta da gö rülebilir.

Devamını oku...
Gösterim: 2179

Reflü Hastalığı (GORH)

Reflü Nedir?

Mide içeriğinin bir zorlama olmaksızın yemek borusuna kaçması durumudur.

Gastroözefogial reflü hastalığı nedir?

Reflü sonrası yemek borusu alt ucunda hasara yol açan durumdur.

Devamını oku...
Gösterim: 3031


Radikal HisterektomiHisteroskopi ve Laparoskopi, günümüzde teknolojik gelişimin, tıbbın ve hastaların hizmetine sunduğu sayısız tanı ve tedavi olanaklarından biridir. Ayrıca, kullanılan en modern tanı ve tedavi yöntemlerindendir.

Devamını oku...
Gösterim: 5402

Mide Balonu

''Aşırı şişmanlık estetik bir sorun olmasının yanında esas olarak bir sağlık sorunudur ve tedavi edilmemesi durumunda yüksek tansiyon, şeker hastalığı, kalp yetersizliği, eklem hastalıkları ve psikolojik rahatsızlıklara neden olmaktadır.

Devamını oku...
Gösterim: 2223

Kısırlığın Tedavisinde Aşılama (İnseminasyon)
Aşılama veya tıbbi deyimi ile inseminasyon özellikle erkeğe bağlı ve nedeni açıklanamamış kısırlık olgularında tüp bebek öncesinde tercih edilen tedavilerin başında gelmektedir.

Devamını oku...
Gösterim: 14779


Epidural İle Ağrısız DoğumEpidural (peridural) anestezi ya da sık bilinen adıyla "ağrısız doğum", doğum eyleminde veya sezaryan operasyonunda ağrı hissini ortadan kaldırmak için kullanılan özel bir bölgesel anestezi şeklidir.

Devamını oku...
Gösterim: 3186

Skolyoz
Skolyoz, omurganın bel ve sırt bölgesinin eğri olmasıdır. Bu hastalığın birçok sebebi olabilir. Sıklıkla çocukluk çağının (10-16 yas) hasta 17 yaşından sonra fark edilirse eriskin tip skolyoz adını almaktadır.

Devamını oku...
Gösterim: 5833