arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Bize Yazın

Rinoplasti-Burun Estetiği

Burun orantısızsa, yüzünüzün her bir bölgesi ne kadar güzel olursa olsun denge kolayca bozulur. Bu nedenle, yüzdeki orantısızlığı iyileştirmek ya da memnun olmadığınız burun görünümünden kurtulmak için rinoplasti ya da halk diliyle burun estetiği ameliyatını tercih edebilirsiniz.

Burun Estetiği Nedir?

Burun estetiği, hastanın burnunu şekline, simetrisine ve boyutuna göre geliştirmek için yapılan yeniden şekillendirme işlemidir. Özel Aktif Kocaeli Hastanesi hekimlerince burun estetiği ameliyatı hastanın ihtiyaçlarına bağlı olarak farklı hedeflere ulaşmak için gerçekleştirilir. Burun yapılarınızı deri, kıkırdak ve kemiği yeniden şekillendirmek mümkündür. Burun estetiği ameliyatları ile şunlar yapılabilir;

Burun köprüsündeki çıkıntıyı gidermek

Çarpık bir burnu düzleştirmek

Burun uzunluğunu azaltmak

Burun ucunun fazla şişkinliğini azaltmak

Yaralanma sonrası burnun simetrisini geri kazandırmak

Nazal pasajların blokajını kaldırarak nefes alma zorluklarını iyileştirmek

Burun Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Rinoplasti ameliyatı her yaştan ve cinsiyetten insana fayda sağlayabilir. Bu tür ameliyatlar yapılmadan önce hastanın burnunun tam olarak gelişmiş olması gerektiğini unutmamak önemlidir. Bu nedenle yaş sınırı kızlar için yaklaşık 15, erkekler için 16’dır. Ancak burun gelişimi tamamlanmış olsa da kişinin gerçekçi beklentilere sahip olması da gereklidir. Mükemmellik açıkça öznel bir terimdir ve muhtemelen elde edilemez. Ancak bu, sonuçların mükemmele mümkün olduğunca yakın olmayacağı anlamına gelmez. Aynı zamanda hastanın genel sağlığının iyi olması da gereklidir.

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Uzmanlar Özel Yalova Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.
ArabicEnglishTurkish