arrow-right angle-down-sx angle-down-dx menu-hamburger search
Whatsapp WhatsApp Whatsapp Hemen Ara Randevu Bize Yazın

Duyurular

Kamuoyu Duyurusu (Veri İhlali Bildirimi)

Bilindiği üzere, 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanununun “Veri güvenliğine ilişkin yükümlülükler” başlıklı 12 nci maddesinin (5) numaralı fıkrası “İşlenen kişisel verilerin kanuni olmayan yollarla başkaları tarafından elde edilmesi hâlinde, veri sorumlusu bu durumu en kısa sürede ilgilisine ve Kurula bildirir.” hükmünü amirdir. Bu kapsamda;

Kurumuzca Personel ve Muhasebe işlemleri için kullanılan Orka Programının uzak şubeye kurulumu sırasında kısa süreli port açıklığından kaynaklanan, 24.12.2022 Saat 23:56 – 26.12.2022 Saat 11:17 tarihleri arasında gerçekleşen siber saldırıda Orka programına müdahale edilerek program içeriğindeki veriler silinmiştir. Bunu yapan saldırganlar kuruma e-mail adresini bırakarak, verileri kopyaladıklarını ve geri vermek için para talebinde bulunmuşlardır. Yapılan inceleme sonucunda (log kayıtlarında) saldırganlarca herhangi bir yedekleme/kopyalama tespit edilmemiştir.  Silinen veriler Kurumumuzca düzenli yedeklemeler alındığından eksiksiz geri getirilmiştir.

Orka Program içeriğinde Personelimize ait  Ad-Soyad, T.C. kimlik numaraları, adresler, fotoğraflar, mesleki bilgiler ve kan grupları, Hastalarımıza ait sadece fatura bilgileri ve şirkete dair diğer fatura bilgileri bulunmaktadır. Fatura içeriklerinde hasta ad, soyad ve çalıştığımız şirketlerin ünvanları vardır.

Konu hakkında bilgi için; Büşra Düvenci ile 0 226 8112244 (Dahili 1933) numaralı telefon veya busra.duvenci@oyh.com.tr mail adresimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Paylaş:

Formu Doldurarak Bize Ulaşabilirsiniz!

Yazdığım bilgilerin sadece bilgilendirme amacı ile Uzmanlar Özel Yalova Hastanesi tarafından kullanılmasını kabul ediyorumaydınlatma metnini okudum anladım.
Lütfen bekleyiniz mesajınız gönderiliyor.
ArabicEnglishTurkish